Spirálka logo lišta.png
Někdy se k sobě podvědomě chováme tak, že kdyby se tak kdokoliv vědomě choval k nám, už ho nebudeme chtít nikdy ani vidět.
My jsme však sami se sebou celičký život...
Jednejte se sebou samými s láskou i respektem a přitáhněte si tím k sobě lidi, kteří lásku a respekt projeví vám.

10 kroků k sebelásce - minikurzík

Ano, nejde v podstatě o žádnou novinku....je však potřeba si tyto kroky stále opakovat. Jde o lásku
DESET KROKŮ K SEBE-LÁSCE
1* ZANECH VEŠKERÉHO KRITIZOVÁNÍ. Kritizování nikdy nic nezmění. Odmítni kritizovat sama sebe. Přijímej sama sebe přesně takovou, jaká jsi. Každý se mění. Když se kritizuješ, jsou tvé změny negativní. Když se chválíš, tvé změny jsou pozitivní.

2* NESTRAŠ SE. Přestaň se terorizovat svými myšlenkami. To je příšerný život. Najdi si pro sebe symbol, při jehož představě je ti dobře. Kdykoliv tě pak napadnou chmurné nebo děsivé myšlenky, představ si tento symbol a od něj přejdi k veselejším myšlenkám.

3* BUĎ K SOBĚ LASKAVÁ A MĚJ SAMA SE SEBOU TRPĚLIVOST. Buď k sobě něžná. Netrap se. Měj se sebou při učení nových myšlenkových pochodů trpělivost. Chovej se sama k sobě jako k milované osobě.

4* BUĎ LASKAVÁ KE SVÝM MYŠLENKÁM. Nenávist k sobě je vlastně nenávist k vlastním myšlenkám. Nezlob se na sebe za to, že myslíš. Prostě nepříjemné myšlenky změň.

5* CHVAL SAMA SEBE. Kritizování podrývá tvého ducha. Chvála duchu prospívá. Chval sama sebe co nejvíc. Neváhej se pochválit za každou maličkost.

6* BUĎ SAMA SOBĚ OPOROU. Najdi způsob, jak být sama sobě oporou. Obrať se na své přátele a dovol jim, ať ti pomohou. Člověk musí být silný, aby dokázal požádat o pomoc v okamžiku, kdy ji skutečně zoufale potřebuje.

7* MĚJ POCHOPENÍ PRO SVÉ NEGATIVNÍ POSTOJE. Uvědom si, že jsi si je vybrala pro to, abys uspokojila určitou potřebu. Nyní však nalézáš nové, pozitivní způsoby, jak vyhovět daným potřebám. Proto své staré negativní postoje s Láskou propusť.

8* PEČUJ O SVÉ TĚLO. Nech se poučit o správné životosprávě. Jaké živiny tělo potřebuje, aby bylo v optimální kondici a dosahovalo co nejvyššího výkonu? Jaká cvičení nebo činnosti ti budou svědčit? Pečuj a starej se o chrám své duše.
9* PRÁCE SE ZRCADLEM. Dívej se sama sobě často do očí. Dávej najevo rostoucí Lásku, kterou k sobě cítíš. Odpusť si při pohledu do zrcadla. Odpusť také svým rodičům. Alespoň jedenkrát denně si řekni: „ Miluji Tě. Opravdu Tě miluji..."

10* PUSŤ SE DO TOHO OKAMŽITĚ. Nečekej, až ti bude lépe, až zhubneš nebo dostaneš novou práci.


Začněte ihned - tak, jak vám to půjde nejlépe.
(zpracováno podle Louise L. Hay - Miluj svůj život)
07.10.2012 02:36:14
vivian.v

Nic už nebude jako dřív,
ale vše může být jako ještě nikdy před tím.

Proces Web.png
SPOLUPRACUJEME
...dotek, který pohladí vaše tělo,
duši i srdce ...

terapie, meditace, léčení....

vše andělské...

O těhotenství, porodu, šestinedělí ... i další holčičí povídání

Manželé Iva a Miloslav Bauerovi

s bohatým výčtem technik i pomáhajících terapií

zde naleznete odborníky v oblastech zdraví, vztahů, osobního růstu a jejich akce

Vědomý život ...hrou a radostí

Rychnov nad Kněžnou

Nejen o tom, jak se životem protančit ...

sebeláska.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one